Kamion srazil chodce na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku. Muž na místě zemřel

foto: Policie JMK

VYŠKOV – V pondělí před desátou hodinou ráno se na 222. kilometru dálnice D1 u Vyškova ve směru na Brno střetlo nákladního auto s chodcem. Muž na místě zemřel. Dálnice byla uzavřená.

Ke střetu nákladního automobilu s chodcem na 222. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu byly vyslány tři profesionální jednotky hasičů a záchranáři. K nehodě vyráželi i hasiči a záchranáři. Muži, který skončil pod kamionem, bohužel již pomoci nedokázali. „V péči jsme měli řidiče nákladního auta, který utrpěl akutní stresovou reakci. Ošetřili jsme jej a ponechali na místě,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči ze stanic Pozořice, Slavkov u Brna, Vyškov a laboratoř z Tišnova zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny hasiči z vozovky odstranili pomocí sorbentu. Dálnice byla ve směru na Brno uzavřená, předpoklad hasičů je asi do 14 hodin. Auta musí sjíždět z dálnice za Vyškovem na starou souběžnou silnici z Vyškova do Brna, která se ucpala kolonami. Zpět na dálnici se řidiči vraceli u Rousínova na 216. kilometru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.