VIDEO: Honička jako z hollywoodského filmu. Hlídka pronásledovala šílence

Foto: MPB

BRNO – Strážníci honili po Brně rychle jedoucí auto, které se řítilo 130kilometrovou rychlostí a nakonec havarovalo. Muž skončil v poutech a převzala si ho republiková policie.

Na Černovického nábřeží hlídka kontrolovala okolí a zrovna stála na semaforu, když se směrem od Židenic přiřítilo vozidlo značky Opel a vjelo ostatním autům do cesty. Strážníci se vydali za ním a zapnutím majáků vyzvali řidiče k zastavení, ten ale nedbal pokynů a zběsile pokračoval k další křižovatce. Tu projel v protisměru, prosmýkl se mezi nákladním vozidlem a osobním vozem a ujížděl směrem na Bratislavu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celou dobu ohrožoval řidiče, což vyústilo v první nehodu. V protisměru zavadil o náklaďák a na autě si urazil kus zpětného zrcátka. U odbočky naproti obchodnímu domu už jízdu nezvládl vůbec a čelně narazil do boční části dodávky. Po této kolizi řidič i jeho spolujezdec vyběhli z opelu a dali se na útěk. Hlídka pořádkové jednotky městské policie je proto zastavila a po použití donucovacích prostředků je spoutala. Starší muž se přiznal, že má zákaz řízení. Všichni aktéři vyvázli bez zranění a strážníci celý případ předali policistům.

„Případem se zabývají dopravní policisté. V současné chvíli čin kvalifikujeme jako ohrožení pod vlivem návykové látky, ale policisté mohou kvalifikaci i zpřísnit. S ohledem na styl jízdy žádáme osoby, které by se mohly cítit ohroženy, aby se obrátily na linku 158,“ doplnil za republikovou policii její mluvčí Petr Vala.