Dopravní kolaps před Brnem: Nehoda tří kamionů uzavřela dálnici D2 u Chrlic

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Nehoda tří kamionů zablokovala v pondělí po šesté hodině odpoledne dálnici D2 na 3,5. kilometru u brněnských Chrlic. Ve směru na Brno byla dálnice uzavřená už od 11. kilometru. Ve směru na Břeclav byl průjezd možný pouze pravým jízdním pruhem.

Nehoda tří kamionů zablokovala v pondělí po šesté hodině odpoledne dálnici D2 u brněnských Chrlic. Směr na Brno byl proto už od 11. kilometru uzavřený. „Nehoda je sice bez zranění, ale dopravní komplikace jsou značné. Trojice nabouraných nákladních aut totiž zabrala celou šíři komunikace ve směru do Brna,“ vysvětlil policejní mluvčí David Chaloupka. Z toho vznikla i další komplikace, kterou pomáhali řešit před sedmou hodinou hasiči. Jejich rychlá zásahová dodávka s majáky pomohla protáhnout kolonou vzniklou na 7. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno přívěs s hříbětem. „To potřebovalo neodkladnou veterinární péči,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Další omezení provozu nedaleko odtud na 2. kilometru D2 ve směru na Brno už před 5. hodinou způsobila nehoda dvou osobních a jednoho nákladního auta. Jednoho zraněného měli v péči záchranáři. Hasiči provedli úklid vozovky a asistovali při nakládání vozidel na odtahovou službu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.