Přijeďte se pobavit na slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině

HODONÍN – Poslední červencový víkend bude ve znamení stmelování dvou národů. Na hranicích České a Slovenské republiky proběhne již tradiční akce slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině.

Poslední červencový víkend bude ve znamení oslav česko-moravsko-slovenské vzájemnosti na nejvyšší hoře Bílých Karpat Velké Javorině na hranicích České a Slovenské republiky. Tradiční Setkání Čechů a Slováků každoročně připomíná společnou minulost dvou stále propojených národů. Na tuto společnou minulost odkazuje i Památník česko-moravsko-slovenské vzájemnosti, který symbolizuje, že navzdory současným i budoucím přeměnám Evropy si lidé na moravsko-slovenském pomezí mohou zůstat stejně blízcí. V sobotu proběhne tradiční cyklotour, v neděli 31. 7. kulturní program od 8:30 do 16:30 hodin na vrcholu Velká Javořina u Holubyho chaty. Vstup je zdarma, sběrné autobusy jsou také zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.