Naboural do kolony před semaforem u Velatic. Za nehodu mohl alkohol a malý rozestup

foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Dvě vážné chyby třiatřicetiletého řidiče stály za nehodou u Velatic, při které podnapilý řidič nedobrzdil a narazil do kolony před semaforem.

Podobně jako řada dalších šoféru vyrazil řidič se svojí škodovkou v pondělí odpoledne z Brna. Možná i proto, že byl velmi hustý provoz, neponechal si před sebou dostatečnou vzdálenost. Když pak před ním jedoucí Citroen musel náhle zpomalit kvůli vozidlům stojícím u semaforu, nestačil zabrzdit a narazil zezadu do něj. Na dohled místa se nacházela policejní hlídka, která nehodu začala ihned řešit. „S účastníky střetu provedli policisté také dechové zkoušky, při kterých se projevila druhá vážná chyba řidiče škodovky. Policistům při měření totiž nadýchal téměř 2 promile alkoholu. Ve střízlivém stavu by měl zřejmě větší šanci i při kratším rozestupu včas zareagovat a vyhnout se kolizi,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie proto připomíná, že bezpečný rozestup může být pro každého řidiče individuálně veliký, zpravidla závisí na aktuální rychlosti vozidla a reakci řidiče. A právě ta může být ovlivněna například viditelností, únavou, nemocí nebo jen přemýšlením nad starostmi všedního dne. Vždy se tak vyplatí mít v rezervě na brždění o pár metrů navíc.