Ženský spolek Vesna si pronajme budovy na Údolní

Foto: Vesna

BRNO – Momentálně má spolek budovy ve výpůjčce, od příštího roku by je chtěl mít v pronájmu. Vesna proto požádala Brno o nájemní smlouvu, a to souhlasilo.

Budova na Údolní 10 patřila spolku Vesna od konce 19. století, sídlil v ní jako nejstarší ženský spolek na Moravě. Nyní stejnojmenná nezisková organizace na tento spolek navazuje. Zřizuje dětské skupiny s výukou češtiny pro děti ukrajinských uprchlíků, v nabídce má  i příměstské tábory. Do budoucna plánuje pokračovat v pořádání kulturních, vzdělávacích a komunitních akcích pro děti, dospělé i seniory. Zvláštní péči vynakládá pro matky samoživitelky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Tyto aktivity podporuje město pomocí dotací a v březnu jsme také Vesně zapůjčili budovy na Údolní 10. Aby mohla pokračovat v činnosti i v příštím roce, je nutné ošetřit další využívání domu i zahrady. Proto jsme nyní schválili adresný záměr na pronájem. Jakmile uběhne legislativní proces, budeme projednávat samotný návrh nájemní smlouvy,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.