Alkohol, drogy, nepřizpůsobení rychlosti, nehody: V sobotu jelo více než 20 řidičů pod vlivem

foto: HZS JMK

BLANSKO, BRNO-VENKOV, ZNOJMO – Alkohol za volantem byl příčinou několika víkendových dopravních nehod. Naštěstí skončily jen rozmlácenými plechy a několika zraněními.

V sobotu večer nepřizpůsobil poblíž Syrovic rychlost jízdy devětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Volkswagen. V klesání nezvládl pravděpodobně ve vysoké rychlosti průjezd levotočivou zatáčkou a po smyku vjel mimo vozovku, kde se vozidlo v poli převrátilo. Řidič auta, který se při nehodě lehce zranil, nadýchal 3,27 promile. Podobně v Želešicích po sobotní půlnoci dvaačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Hyundai nezvládl řízení a narazil do cihlové zdi rodinného domu. Poškodil své auto a zeď, ale také nedaleko odstavený osobní automobil VW Passat. Řidič nadýchal 2,03 promile. V Rakvicích nadýchal čtyřicetiletý viník nehody 2,66 promile. V sobotu po páté hodině ráno v obci Lechovice části U Zámku dvě jednotky hasičů zasahovaly u nehody osobního auta, které skončilo na střeše. Havaroval tam sedmadvacetiletý cizinec, u kterého dechová zkouška prokázala 2,13 promile. Téměř 2 promile v dechu pětadvacetiletého chodce stály za sobotní ranní nehodou ve Znojmě. Potácející se muž nečekaně nekoordinovaně vstoupil do vozovky těsně před projíždějící osobní automobil. Řidič nestačil nehodě zabránit, ale naštěstí to skončilo jen lehkým zranění chodce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mimo to policisté v průběhu víkendových dní v celém kraji zjistili dalších 13 řidičů pod vlivem alkoholu. „K tomu je nutné připočíst sedmičku šoférů, kteří se oddali před jízdou účinkům drogy. Navíc se policisté na Blanensku v návaznosti na v regionu pořádaný pivní festival VESUF zaměřili právě na alkohol za volantem. Kontrolami neprošlo sedm šoférů,“ vyjmenoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.