Vydejte se po tovaryšském chodníčku na zábavnou akci v kovárně v Těšanech

Zdroj: Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně pořádá na kovárně v Těšanech nedaleko Brna akci s názvem Po tovaryšském chodníčku. V kouzelné historické kovárně si vyzkoušíte venkovská řemesla a s dětmi si užijete zábavně-naučný program.

Při putování za řemesly se seznámíte společně s dětmi s řadou řemesel vyrábějících ze dřeva a kovu vybavení pro domácnost, nářadí pro sedláky či další řemeslníky. Na své cestě se zastavíte u truhláře, řezbáře, včelaře, perníkářky, hvězdáře, v textilní dílně a samozřejmě u kováře. S těmi nejmenšími si zhotovíte nejrůznější výrobky, nebo jim pomůžete plnit zapeklité soutěžní zadání.

Těšte se také na to, až kováři zapálí oheň v autentické unikátní dvouohnišťové výhni a ukáží, jak se v Těšanech dříve pracovalo na kovadlině. I truhlář roztočí s dětmi ruční soustruh a u hvězdáře se malí návštěvníci naučí orientovat na noční obloze, aby neztratili směr cesty. S potvrzením o absolvování tovaryšského vandru pak mohou běžet za magistrátním úředníkem. Ten ty nejšikovnější odmění voskovou pečetí stvrzující řádné vyučení nového tovaryše…

Přijďte nasát jedinečnou atmosféru barokní kovárny, akce Po tovaryšském chodníčku se koná 20. srpna 2022 od 10.00 do 17.00.

Zdroj: Technické muzeum v Brně