Strážníci vyprostili opilého seniora z ostnatého drátu a rybáře ze šípkového keře

zdroj: Městská policie Brno

BRNO – Čtyřiasedmdesátiletý senior se ve středu v poledne v Židenicích dostal do nezáviděníhodné situace. Na jeho nesnáze upozornil na lince 156 náhodný kolemjdoucí, který ho našel ležet na zemi.

Senior šel zřejmě v Židenicích po cestě, nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu pod úrovní terénu, kde se při pádu zamotal do ostnatého drátu. Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku, která se snažila seniora ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat. „Muž se strážníky komunikoval, z jeho řeči ale bylo zjevné, že je silně opilý. Když hlídka přestřihla všechny ostnaté dráhy, které bránily jeho vyproštění, sám přiznal, že má dost popito. Na otázku hlídky, co přesně pil, odvětil, že všechno možné. Dechovou zkoušku senior nezvládl, a tak poté, co mu strážníci ošetřili drobné oděrky způsobené ostny, zamířil na záchytnou stanici,“ popsala případ mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníky potřeboval také rybář, který v pondělí pozdě večer uklouzl ve srázu u Brněnské přehrady. Naštěstí měl po ruce mobilní telefon, kterým si přivolal pomoc. Jak později hlídka zjistila, osmasedmdesátiletý muž přelezl zábradlí, aby mohl zhruba 100 metrů před hrází chytat ryby. Když se pak chtěl s batohem na zádech vydat domů, uklouzl, spadl a uvázl v houští plném šípků. „Vzhledem ke špatně přístupnému terénu k němu nakonec musel jeden ze strážníků slézt a uvázat seniorovi lano kolem pasu. Jeho kolega stojící na silnici pak muže postupně pomalu vytahoval. Příhoda se naštěstí obešla bez incidentu,“ dodala Skřivánková.