VIDEO: Zloděj se protáhl do domu garážovými vraty. Poznáváte muže na záznamu?

zdroj: Policie JMK

BRNO – Zřejmě dobře zmapovaný terén měl v brněnském Žebětíně drzý zloděj. Podařilo se mu opakovaně z domu vyvézt elektrokola.

Dobře zmapovaný terén měl v brněnském Žebětíně drzý zloděj. U garáží jednoho z domu vypozoroval, že při zavírání vrat stačí vstoupit do prostoru čidla a ty se mu potom znovu otevřou. Takto se snadno dostal do suterénu domu, kde už mohl nepozorovaně řádit. Uvnitř našel sklepní kóji s uloženými jízdními koly, do které se vloupal. S ukradeným zánovním elektrokolem chtěl zřejmě vyjet přes garážová vrata ven, jenže ta už byla zavřená. Musel jej tak vyvést přes osobní vchod. Protože byl při svém prvním pokusu úspěšný, do hodiny se na místo činu vrátil. Stejným způsobem krádež ještě jednou zopakoval a odvezl si další drahé kolo. Jejich majiteli tak způsobil škodu převyšující 140 tisíc korun. „Díky tomu, že je v domě nainstalovaný kamerový systém, znají kriminalisté podobu muže, který kola z domu odvážel. Pokud víte, kdo je na záznamu zachycen, dejte nám to vědět na lince 158,“ požádal policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.