VIDEO: Nesmyslně odřezal datové kabely v brněnských Ivanovicích. Pozná ho někdo na záznamu?

zdroj: Policie JMK

BRNO – Koncem července se vloupal do rozestavěného domu v brněnských Ivanovicích neznámý muž. Není zcela jasné, jaká byla jeho motivace pro takovou nesmyslnou akci.

Podle kamerových záznamů se neznámý muž vloupal do rozestavěného domu v brněnských Ivanovicích v době polední přestávky, kdy řemeslníci odjeli k obědu. Vnikl na staveniště a uvnitř budovy odřezal a odcizil několik desítek metrů datového kabelu. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky však tento kabel nemá vysokou hodnotu a ani ve výkupně kovů za něj zloděj mnoho peněz nedostane. Variantou tak může být, že chtěl v domě způsobit velkou škodu. Krádeží totiž poškodil a znehodnotil instalaci v hodnotě desítek tisíc korun, která se bude muset znovu rozvést. „S čím však zřejmě nepočítal, byl funkční kamerový systém, který jej natočil u domu i s vozidlem, kterým na místo přijel. Pokud nezvaného hosta zachyceného na videu poznáváte, zavolejte na linku 158,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.