DinoPark a ZOO Park Vyškov na jeden den uzavřeli kvůli požáru

foto: HZS JMK

VYŠKOV – DinoPark a ZOO Park Vyškov se musel omluvit všem návštěvníkům, kteří ho chtěli ve středu 10. 8. přijít navštívit. Z důvodu požáru a následných úklidových prací byl areál ZOO Parku i DinoParku uzavřen.

Ve středu v brzkých ranních hodinách začal v zooparku na ulici Cukrovarská ve Vyškově hořet autobus a čerstvě navezených 90 balíků slámy  na parkovišti před stájí. Požár hasilo pět hasičských jednotek zhruba od 4:00 hodin. Vše se podařilo úspěšně uhasit kolem poledne. Za pomoci nakladače se balíky podařilo rozložit po větší ploše a kropit i o pár metrů dál na parkovišti pro návštěvníky zoo. Do zásahu se tak zapojilo celkem 5 hasičských jednotek. Likvidaci požáru ohlásil velitel před půl desátou dopoledne. Plameny zcela zničily zaparkovaný autobus, stoh a poškodily také přilehlou budovu. „Škodu předběžně odhadujeme na 500 tisíc korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek za 1,5 miionu korun. Celá událost se obešla bez zranění. Příčina vzniku požáru je dále v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Znehodnocená sláma byla odvezena a parkovací plocha očištěna jak zaměstnanci, tak dobrovolníky. „Velké poděkování patří hasičům, Responu za velkokapacitní kontejnery, soukromému zemědělci panu Burešovi s čelním nakladačem a Stageu za poskytnutí techniky k dočištění parkoviště. Ve čtvrtek 11. 8. bude provoz ZOO PARKu i DinoParku otevřen bez omezení. Děkujeme za pochopení,“ uvedl park na své stránce.