Auto na Lesné zamklo seniora uvnitř v horku. Muž zpanikařil

ilustrační foto

BRNO – Případ z pondělního dopoledne je důkazem toho, že i starším lidem nedělá dobře pobyt v rozpáleném autě, obzvláště když zjistí, že nemohou ven.

Krátce před jedenáctou hodinou telefonoval na tísňovou linku 158 oznamovatel s tím, že na Lesné se nachází muž zavřený v autě, je celý zpocený a bouchá na okno. Naštěstí netrvalo dlouho a dostavila se majitelka vozidla. Hlídce vysvětlila, že nechala tatínka v autě a šla nakoupit. Ovšem moderní funkce vozidla tentokrát byla spíše na škodu. Jak popsala mluvčí policie Andrea Cejnková, automobil se po chvíli sám uzamkl a pán nemohl ven. Zřejmě pak zpanikařil, udělalo se mu nevolno, začal se potit a mít žízeň. Naštěstí se celá situace obešla bez zdravotnické pomoci. „Léto je v plném proudu a ještě nás čeká spousta horkých dnů. Z tohoto důvodu znovu připomínáme, jak je nebezpečné nechávat v letním počasí děti či zvířata zavřená v zaparkovaných automobilech, byť jen na několik minut,“ připomněla Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.