Voda z Tetčic neuspěla se snahou zdržovat řízení o rozšíření D1 u Brna na 6 pruhů

foto: ŘSD JMK

BRNO – Ministerstvo dopravy odmítlo žádost spolku Voda z Tetčic, který v minulosti zablokoval důležité dopravní stavby, do stavebního řízení o rozšíření dálnice D1 u Brna.

Jde o první úsek dlouho plánové stavby, která má postupně zajistit rozšíření na šest pruhů od Kývalky po Holubice, tedy od 182. kilometru k 210. kilometru. Jde o jeden z nejvytíženějších úseků české dálniční sítě, neboť denně zde projede 80 tisíc aut. První úsek k plánovanému rozšíření je mezi křižovatkami s výpadovkou na Znojmo a Mikulov a dálnicí D2. Vedle tranzitní dopravy je na ní i intenzivní doprava mezi Brnem a nejbližším okolím a lidé zde jezdí i k obchodním centrům na jihu města. Detailně je stavba popsána v informačním letáku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už stavební povolení získalo v roce 2020, nově začalo jen řízení o jeho prodloužení. Právě do něj se Voda z Tetčic snažila dostat. Ministerstvo ale žádost odmítlo. „Voda z Tetčic byla vyloučena proto, že nepatří do okruhu účastníků řízení, které stanovuje stavební zákon. Proti takovému usnesení je možné podat rozklad. Ten však nemá podle správního řádu odkladný účinek,“ řekl mluvčí ministerstva dopravy Martin Brychta. Rozšiřování má začít příští rok. Předpokládaná cena stavby je 1,3 miliardy korun. Ještě letos se počítá s přípravnými pracemi. Stavba potrvá dva roky.