Letošní Bartolomějská pouť s jarmarkem ve Veselí nad Moravou bude velkolepá

foto: ŘSD JMK

HODONÍN – Přijměte pozvání na Bartolomějskou pouť, která se uskuteční ve Veselí nad Moravou. Kromě jarmarku nabídne také koncert duchovní hudby v kostele sv. Bartoloměje, kde při této příležitosti dojde k předání Ceny města in memoriam Mgr. Marii Minaříkové za celoživotní přínos v oblasti rozvoje kultury a práce s mládeží ve Veselí nad Moravou.

Letošní Bartolomějská pouť nabídne bohatý kulturní program ve dnech 27. až 28. srpna. Prodejní trhy s doprovodným programem budou pro návštěvníky připraveny v sobotu 27. srpna od 9:00 hodin na Bartolomějském náměstí. V 19:00 hodin bude v kostele sv. Bartoloměje následovat koncert duchovní hudby v podání Jiřího Kováře, Magdalény Múčkové a veselského chrámového sboru. Nedílnou součástí večera je předání Ceny města in memoriam Mgr. Marii Minaříkové, a to za přínos v oblasti rozvoje kultury a práce s mládeží ve Veselí nad Moravou. „Jako varhanice byla výborná, hrávala mnoho skladeb od různých skladatelů jako kvalitní dohry, ale především na koncertech chrámového sboru. Zvláštní kapitolu tvoří její působení v souboru Radošov, kde jsme začínali jako zakládající členové 2. ledna 1969. Individuálním přístupem a výukou nastartovala dráhu několika mladým varhaníkům,“ vzpomíná na paní Minaříkovou její bratr MUDr. Jiljí Minařík. V neděli 28. srpna bude v kostele sv. Bartoloměje sloužena mše svatá, po které následuje zpívání s cimbálovou muzikou Radošov před kostelem na Bartolomějském náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv