Požár zachvátil balkón bytového domu v Brně, tři osoby hasiči vyvedli

BRNO – V pátek po čtvrté hodině ráno zasahovali hasiči u požáru na balkóně bytového domu v Brně. Několik lidí hasiči evakuovali. Jeden mladík skončil v péči záchranářů.

V pátek brzy ráno přijalo operační středisko hasičů informaci o požáru na ulici Skořepka v Brně. Krátce na to k požáru vyjely tři profesionální hasičské jednotky. Před příjezdem jednotek opustilo dům 12 jeho obyvatel. Hasiči pomocí jednoho vodního proudu během přibližně 20 minut zlikvidovali požár na balkóně přízemního bytu a dům následně odvětrali. Během zásahu vyvedli hasiči ze zakouřených prostor dva muže a jednu ženu. Jeden mladík skončil v péči posádky záchranářů. „Mladík vyvázl bez vážnějších následků. Pouze se nadýchal kouře, neutrpěl ale žádné zranění. Spíše kvůli pozorování jsme ho převezli do dětské nemocnice v Brně,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Truksová Zuchová. Plameny poškodily nejen věci uložené na balkoně, ale také zateplení fasády. „Škoda i příčina vzniku požáru se vyšetřují,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.