Požár lesa u Kuniček na Blanensku pomáhal hasit i vrtulník

foto: HZS JMK

BLANSKO – V sobotu odpoledne vyjely hasičské jednotky k požáru lesa nedaleko obce Kuničky na Blanensku. Škoda se odhaduje na 200 tisíc korun.

Operační středisko hasičů vyslalo první jednotky k lesu nedaleko obce Kuničky krátce před třetí hodinou odpoledne. Po příjezdu hasičů na místo si velitel zásahu vyžádal jednotky z druhého stupně poplachu a také spolupráci s vrtulníkem policie. První odhad plochy požáru byl 100 krát 100 metrů. Hasiči postupně nasadili až 10 vodních proudů a současně požár hasil vrtulník s bambivakem. Velitel zásahu na místě potřeboval ještě další techniku a stupeň poplachu se proto zvýšil na třetí. Do akce se zapojilo postupně 11 hasičských jednotek. Požár se podařilo dostat pod kontrolu na ploše přibližně 200 krát 100 metrů po páté hodině. „Krátce po půl šesté ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Předběžný odhad škody způsobené požárem je 200 tisíc korun a příčina jeho vzniku se vyšetřuje. Zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě 2 miliony korun. Událost se obešla bez zranění,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška,

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.