Pomocí odcizené platební karty vybral z účtu starší paní její úspory

foto: Policie JMK

HODONÍN – Policisté pátrají po totožnosti neznámého muže, který zatím nezjištěným způsobem přišel k cizí platební kartě a z jejího účtu vybral 15 tisíc korun.

Policie pátrá po muži z fotografie, který s odcizenou platební kartou připravil starší paní ze Strážnice o její úspory. Než majitelka platební karty stačila provést blokaci, neznámý pachatel stačil z jejího účtu vybrat 15 tisíc korun. K výběru použil bankomat v obci Ratíškovice a zřejmě mu k tomu pomohl i PIN kód, který si majitelka pravděpodobně ponechala přiložený u své platební karty. Jak uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník, výběr z bankomatu zachytila kamera a tak máme k dispozici podobu pachatele, který se sice maskoval rouškou a brýlemi, ale i tak jej možná někdo pozná. „Obracíme se proto se žádostí o spolupráci i na veřejnost. Pokud tohoto muže poznáváte, sdělte to policistům ve Strážnici na telefon 974633540 nebo přímo na linku 158,“ uvedl Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zámečník zároveň opět připomněl, že PIN kód není vhodné mít nalepený nebo přiložený u platební karty. Zloděj nebo nálezce tak má velmi jednoduchou cestu k vašim penězům. PIN kód si pokud možno pamatujte nebo alespoň mějte uložen na jiném místě. V případě odcizení nebo ztráty vaší platební karty neprodleně kontaktujte vaši banku a proveďte blokaci karty. Zabráníte tak nechtěným výběrům nebo platbám vaší kartou.