Škodovka skončila po havárii v lese. Řidič nadýchal po nehodě 4,53 promile

foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – O víkendu havaroval osobní automobil značky Škoda v lese poblíž obce Zbraslav. Přivolaní policisté prakticky okamžitě zjistili příčinu havárie.

Chování jedenatřicetiletého řidiče jednoznačně prozrazovalo, že je silně pod vlivem alkoholu. Nebylo tedy divu, že nezvládl řízení a po sjetí ze silnice skončil v lese poblíž obce Zbraslav. Dechová zkouška policistům ukázala 4,53 promile alkoholu. Opilec se při nehodě ani nezranil. „Muž ani nevlastní řidičský průkaz a nyní musí navíc počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Během víkendu policisté jen na Brněnsku kontrolovali desítku řidičů, kteří se před jízdou posilnili alkoholem, a stejný počet šoférů se oddal účinkům drogy. „I tito řidiči musí počítat se ztrátou bodů, tučnou pokutou a zákazem řízení,“ dodal Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.