Pražská tramvaj K2 se v Medlánkách zbarvila do červenokrémové

Foto: DPMB

BRNO – Zaměstnanci lakovny v Medlánkách pilně pracují na obnově tramvaje K2. Aktuálně je nabarven její přední článek, teď ji čeká interiér a poté odjede do rodné Prahy.

„Nejnáročnější práce máme za sebou. Poté, co jsme odstrojili celý vůz, narazili jsme na značně zdeformovanou karoserii, kterou bylo nutné z velké části opravit, vyměnit jsme museli většinu nosných prvků,“ popsal průběh dosavadních prací generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Poté K2 čekalo nalakování předního článku červenokrémovou původní barvou, nyní se bude pracovat vevnitř. Do vozu se bude montovat elektroinstalace, vnitřní vybavení, jako jsou například sedadla a kabina řidiče. Ti zde najdou i moderní prvky, ale vhodně ukryté tak, aby nenarušovaly starý ráz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tramvaj bude převezena do Prahy, kde absolvuje zkušební jízdy a bezpečnostní zkoušku. Až pak dojde k předání. Opravu K2 vyhrál dopravní podnik ve veřejné soutěži, tento vůz byl vyroben v roce 1977 a sloužil jako výcviková tramvaj pro řidiče. Podnik má s rekonstruováním zkušenosti, v roce 2016 upravoval stejný typ tramvaje pro brněnskou sbírku retro vozů.