Nehoda autobusu a dodávky v Břeclavi: pro těžce zraněného muže letěl vrtulník

foto: HZS JMK

BŘECLAV – Na silnici I/55 u sjezdu z dálnice D2 do Břeclavi se v úterý krátce po páté hodině ráno střetl autobus s dodávkou. Pro jednoho zraněného muže přistával vrtulník.

Dva zraněné muže si vyžádala nehoda autobusu s dodávkou na silnici I/55 u sjezdu z dálnice D2 do Břeclavi. Podle mluvčího hasičů Filipa Venclovského jelo v autobuse 72 lidí. Z dodávky hasiči museli vyprošťovat jednoho muže. Pomohli pak s jeho naložením do vrtulníku. Utrpěl těžká zranění. Kolegové jej zaléčili, zafixovali a zaintubovali, protože měl potíže s dýcháním. Vrtulník letecké záchranné služby ho poté transportoval do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Druhého muže zdravotníci na místě ošetřili a s lehčími zraněními jej převezli do břeclavské nemocnice. Silnice byla v době zásahu složek záchranného systému průjezdná jedním pruhem. Příčina nehody se vyšetřuje. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška zřejmě dodávka nedala na křižovatce přednost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.