Strážníci dohlédnou na zápas mezi Zbrojovkou a Slavií

Ilustrační foto

BRNO – V neděli přijede Slavia Praha do Brna sehrát po šestnácti měsících prvoligové utkání s místní Zbrojovkou. Pořadatelé očekávají zaplněné tribuny, proto i brněnští strážníci posílí své hlídky.

V okolí stadionu i blízkých ulicích se jich bude pohybovat na sedmdesát. Městská policie mimo jiné nasadí i tři štítová družstva, čtveřici psovodů a další pořádkové a dopravní hlídky. „Zbrojovka Brno je zpátky v první lize po roční odmlce, a tento soupeř je doposud nejatraktivnější. Zásadní bezpečnostní potíže sice neočekáváme, ale jsme na ně připravení. Vždy záleží na vývoji utkání a atmosféře na tribunách,“ vysvětluje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Problémy se však očekávají s parkováním, v neděli už bude většina místních doma, proto nebude jednoduché zaparkovat. Přijíždějící vozidla můžou také úzké silnice zablokovat. Nejjednodušším řešením je využít městské hromadné dopravy. Hlídky zůstanou na místě až do odchodu fanoušků.