Brnem se projedou šaliny, sněhové pluhy i popeláři. Po třech letech se vrací Streetparty

Foto: DPMB

BRNO – Desítky vozů zaplní po třech letech nucené přestávky Lidickou ulici. Brno naváže na Streetparty z roku 2019 a Brňanům představí dopravní a kulturní program. Hlavním tahákem je defilé vozů městských společností – vozy městské hromadné dopravy, popelářská vozidla, traktory, cisterny a sněhové pluhy. A kdy to vše vypukne? Zapište si datum 3. září 2022.

Ku příležitosti 150 let městské hromadné dopravy v Brně dopravní podnik připravil program, který navštívilo sedmdesát tisíc návštěvníků. Kvůli kovidu si dal přestávku, aby se toto září v plné parádě vrátil. Nejzajímavější částí bude defilé vozidel všech městských společností – ulicí tak projede průvod vozů hromadné dopravy, dispečerských aut, popelářských vozů, sypačů, sněhových pluhů, vysokozdvižných plošin nebo lesních traktorů. Lákadlem bude i soutěž řidičů tramvají z Česka a Slovenska, vozy jihomoravské záchranky, hasičů a policie. Akci bude provázet doprovodný program, food festival, koncerty a akce pro děti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.