Nechtěný návštěvník chaty poblíž Popovic v ní nadělal škodu nejméně za 50 tisíc

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Nechtěný návštěvník chaty v rekreační oblasti poblíž Popovic poničil vodní čerpadlo a sebral plynové lahve. Majitelce způsobil škodu za 50 tisíc korun.

Ve středu odpoledne přivítaly čtyřicetiletou majitelku jedné z chat v rekreační oblasti poblíž Popovic poškozené okno a dveře a díra v plotu. Navíc žena vytušila, že se v její chatě může pohybovat nezvaný host. Přivolala tedy policejní hlídku, která v objektu objevila jim moc dobře známého dvaatřicetiletého muže. Ten přiznal, že ve víkendovém obydlí přebývá nejméně tři týdny. Za tu dobu stačil poničit vodní čerpadlo, z objektu zmizely dvě plynové lahve a další věci. Ke škodě, která se podle majitelky vyhoupla na nejméně 50 tisíc korun, je nutné připočíst náklady na opravu poničeného plotu, dveří a okna. „Muž se snažil vyšetřujícím policistům i majitelce namluvit, že se dostal do podivné situace. Nějaký jeho kamarád mu prý poradil, že objekt je nevyužívaný a že v něm může klidně pobývat. Policisté ale výmluvu nepřijali. Muž musí nyní počítat se stíháním za poškození cizí věci, krádež a porušování domovní svobody,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.