Řidič poskytl první pomoc zdrogovanému muži, ten ho na oplátku napadl

Ilustrační foto

BRNO – Řidič, který v neděli večer projížděl Soběšicemi, narazil na muže ležícího na silnici. S obavou o jeho zdraví zastavil a snažil se ho odtáhnout pryč. Místo vděku se dočkal ran a nadávání.

Řidič našel muže ležet na přechodu pro chodce, ujistil se, že dýchá a zavolal na tísňovou linku. Spící jednatřicetiletý muž se po chvíli probudil, a tak se ho jeho zachránce snažil dostat na chodník, aby ho něco nepřejelo. To se zdrogovanému ale nelíbilo a veškeré snahy se minuly účinkem. Řidič ho dokonce prosil, aby počkal na příjezd sanitky, útočník se ale začal choval agresivně, nadával mu a strhl ho na zem. Poté ho ještě udeřil do obličeje, to už ale byla na místě záchranka a strážníci, kteří agresorovi v dalším počínání zabránili. „Zraněný měl po incidentu bouli na hlavě a po těle drobné šrámy, zdravotníci ho po prvotním ošetření odvezli do nemocnice. Ležící muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití a čeká ho vysvětlování u správního orgánu,“ uzavírá tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.