Na hladinu Brněnské přehrady se vrátila nejstarší loď dopravního podniku

Foto: DPMB

BRNO – Po nucené přestávce se znovu vrátila na hladinu Prýglu nejstarší loď dopravního podniku s názvem Brno. Donedávna na ní pracovali dělníci a prošla celkovou rekonstrukcí elektroinstalace.

Historická, jednopalubová loď doplnila šestici lodí dopravního podniku a znovu brázdí vody Brněnské přehrady. V době pauzy na ní proběhla kompletní rekonstrukce kabeláže, řídícího pultu i ovládacích prvků. Práce na lodi Brno vyšly na jeden milion korun. Její trup byl vyroben v roce 1948 v pražské loděnici, o zbytek nástavby se postarali pracovníci dopravního podniku o rok později. Nyní je tak flotila podniku, která čítá sedm lodí, kompletní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V letošním roce jsme doposud převezli téměř 180 tisíc lidí. Pokud vydrží dobré počasí a zájem ze strany veřejnosti, možná překonáme loňský rekord, kdy lodě svezly téměř 286 tisíc cestujících, což je od 80. let minulého století vůbec nejvíc,“ poznamenal Miloš Havránek, generální ředitel podniku. V plavební sezóně zajišťuje dopravní podnik pravidelnou linkovou dopravu loděmi na elektrický pohon z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut.