Ukrajinský chlapec si spletl spoj a místo domů dorazil na druhý konec města

Ilustrační foto

BRNO – Dnes po poledni nasedl do nesprávného autobusu osmiletý chlapec ukrajinské národnosti. Do péče si ho vzaly dvě strážnice, kterým se podařilo kontaktovat vystrašené rodiče.

Dítě dojelo do Jundrova na konečnou autobusové linky 7, kde si ho všiml řidič, který se obrátil na tísňovou linku. Na místo dorazila nejbližší motohlídka, které chlapec řekl, že u sebe nemá doklady ani mobilní telefon. Sdělil jí pouze své jméno. Aby ho strážnice uklidnily, ukázaly mu skútr, kterým přijely a nenápadně se od něho snažily zjistit více informací. „Naštěstí si brzy všimly, že má dítě u sebe kontakt na komárovskou základní školu. Vytočily tak číslo, kde se ozvala ředitelka, která ho už hledala i s maminkou v okolí školy,“ říká tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Po chvíli si ho rozrušení rodiče přijeli vyzvednout a dodali, že se přestěhovali teprve před pár dny a chlapec popletl směr jízdy. Hlídce tak s úlevou poděkovali a syna si odvezli domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.