Střet osobního auta s motorkou poblíž Černé Hory skončil těžkým zraněním

foto: Policie JMK

BLANSKO – Těžkým zraněním motorkáře a jeho spolujezdkyně skončila sobotní dopravní nehoda na hlavním tahu na Brno ze směru od Svitav poblíž Černé Hory.

V sobotu na silnici I/43 ve směru od Svitav na Brno vyjížděl řidič osobního auta poblíž Černé Hory z vedlejší silnice a nerespektoval dopravní značku, která mu zakazovala odbočit vlevo. Řidič přesto vlevo odbočil a srazil motorkáře, který vezl spolujezdkyni. Jak uvedla mluvčí policie Petra Ledabylová, střet skončil těžkým zraněním osádky motocyklu. Řidič motocyklu utrpěl zlomeniny obou dolních končetin a do nemocnice musela být převezena i jeho spolujezdkyně s podezřením na vnitřní zranění a zlomeniny. Dopravní nehoda způsobila na frekventovaném silničním tahu komplikace i ostatním řidičům, kteří museli využít odklonové trasy. „Policisté varují, že nerespektování zákazové dopravní značky je nejen přestupkem, ale může vést k dopravní nehodě se závažnými následky a v tomto případě i k trestnímu stíhání nezodpovědného řidiče za ublížení na zdraví,“ doplnila Ledabylová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.