Kubík a záchranářský pejsek Defík jsou teď nerozluční kamarádi

foto: ZZS JMK

HODONÍN – Předposlední srpnovou neděli okolo šesté hodiny ranní přijela na Hodonínsko k malému Kubíkovi se záchvatem laryngitidy při covidu posádka záchranářů.

Jak napsala Kubíkova maminka, všichni záchranáři byli moc milí a laskaví a byli u něho téměř okamžitě. „Chtěla bych touto cestou moc poděkovat posádce, která k nám přijela. Kubík dostal vašeho pejska záchranáře a doteď je to jeho oblíbená hračka. Po pobytu v nemocnici už je v pořádku. Moc děkujeme, Iveta.“ „Jsme velmi rádi, že už je náš malý pacient v pořádku, děkujeme za krásnou fotku a milou zpětnou vazbu,“ odpověděla tisková mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Plyšové pejsky Defíky s sebou vozí v sanitkách právě pro případ, kdy ošetřují děti. Hračka napomůže zmírnit stres a obavy. „Snažíme se, aby celý proces přednemocniční neodkladné péče byl pro naše malé pacienty co nejméně bolestný a měl co nejmenší následky,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.