Na Blanensku zahlédli medvědici s mládětem

ilustrační foto

BLANSKO – Na Blanensku se má vyskytovat medvědice s mládětem. Zprávu si předávali svědci na sociální síti. Chraňte své děti, varoval občany starosta obce Šebetov na Blanensku Zdeněk Čížek.

Medvědice s mládětem se podle svědků měla vyskytovat poblíž oborského rybníku. „Ozvali se mi místní, kteří šli poblíž oborského rybníku na procházku. Kontaktoval jsem policii a lesního správce. Lesy jsou nyní plné houbařů. Po rozsáhlé kůrovcové kalamitě hledají zvířata úkryty a mohou migrovat na větší vzdálenosti,” uvedl starosta. Nechce šířit paniku, na druhou stranu nechce zprávu od místních lidí brát na lehkou váhu. Na místo se byl podívat, ale žádné stopy po medvědovi nenašel. Zvířata se nikomu nepodařilo vyfotografovat. Podle pětice svědků se medvědice s mládětem vyskytovala u rybníku v oboře poblíž obce Šebetov. Místní myslivce informace překvapila. Považují výskyt medvěda v okolních lesích za velmi nepravděpodobný, ale nelze to vyloučit. Chybí ale průkazné stopy a fotografie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.