Rodinná tragédie v Brně-Komíně: jedno úmrtí, tři zranění po pobodání

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO – V neděli odpoledne spěchaly všechny dostupné policejní hlídky včetně zásahové jednotky do rodinného domu v brněnském Komíně, kde bylo hlášeno pobodání osob v domě.

V Komíně bylo v neděli odpoledne hlášeno pobodání osob v domě s nejistým počtem pachatelů. Proto se policisté zaměřili i na blízké okolí, kde se pachatelé mohli vyskytovat. Při prověrce v domě narazili na zraněného muže a ženu, kteří byli při vědomí. V jiné části domu pak uviděli dvojici v bezvědomí, které poskytovali první pomoc. Žena bohužel svým zraněním na místě podlehla. Šetřením na místě činu vyšlo najevo, že mezi zraněnými je i pravděpodobný agresor. Ten byl pod dohledem policistů transportován do nemocnice. „Kriminalisté ho následující den obvinili z trojnásobné vraždy ve stádiu pokusu. Podařilo se zjistit, že jde o známého oběti, který postupně nožem zaútočil na dvě ženy a jednoho muže. Potom se pokusil spáchat sebevraždu. Motiv jeho jednání je předmětem vyšetřování, zkoumat se bude i psychický stav dvacetiletého obviněného v době spáchání činu. Byl vzat do vazby. Za jeho jednání mu hrozí výjimečný trest,“  popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle záchranářů šlo o mimořádnou událost I. stupně, proto vyslalo jejich operační středisko do  Komína postupně dvě pozemní lékařské posádky, tři záchranářské týmy, inspektora provozu a také velkokapacitní vůz Atego, který je určen pro situace, kdy na místě může být více zraněných. „Na místě zemřela ještě před naším příjezdem mladá žena, bohužel už jsme jí nemohli pomoci. Naši zdravotníci měli v péči tři pacienty s podezřením na těžká zranění. Tato zranění byla bodno-řezného charakteru. Po ošetření jsme dva muže a jednu ženu transportovali na urgentní příjmy obou brněnských fakultních nemocnic,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.