Nehoda dvou aut zastavila provoz na hlavním tahu I/50 u Vícemilic

foto: HZS JMK

VYŠKOV –  Ve čtvrtek ráno se střetla dvě osobní auta na silnici I/50 u Vícemilic nedaleko Bučovic na Vyškovsku. Hasiči z auta vyprošťovali cestující. Zranili se tři lidé, pro jednu ženu přiletěl vrtulník.

Operační středisko vyslalo ve čtvrtek krátce po 7. hodině ranní dvě profesionální hasičské jednotky k nehodě dvou aut na silnici I/50 nedaleko Bučovic. Hasiči museli z jednoho osobního vozidla s použitím hydraulického vybavení vyprostit staršího muže a ženu. Další zraněný byl řidič druhého vozidla. Jeho vyproštění však nebylo nutné. V péči záchranářů skončili celkově tři lidé. „Ženu středního věku transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Brno. Utrpěla středně těžká poranění. Dalším zraněným byl senior, kterého k vyloučení vážnějšího poranění odvezla sanitka do vyškovské nemocnice. Tam odvezla i mladého muže s lehkým zraněním,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Silnice byla během zásahu a odstraňování následků nehody uzavřená. „Hasiči po zadokumentování nehody uklidili vozovku, připravili vozidla k odtahu a v 9.33 hodin zásah na místě ukončili,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.