Spanilá jízda brněnských taxikářů má být protestem proti politice magistrátu

ilustrační foto

BRNO – Průjezd centrem Brna bude ve čtvrteční dopravní špičce obtížnější než jindy. Brněnští taxikáři spanilou jízdou protestují proti politice magistrátu.

Již tak svízelnou situaci v odpolední dopravní špičce hodlají ve čtvrtek odpoledne ještě zkomplikovat brněnští taxikáři. Ti se shromáždili na oznámeném protestním setkání na parkovišti poblíž bývalého fotbalového stadionu za Lužánkami, aby vyrazili na protestní spanilou jízdu po malém městském okruhu. Brněnští policisté budou průběh akce monitorovat, především dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu. Řidiči v avizované koloně vozidel nemají zvláštní postavení a jsou povinni pravidla bezvýhradně dodržovat. Hlídky dopravních policistů operují na důležitých místech malého městského okruhu. Kromě  monitorování také následně řeší dopravní přestupky nejen řidičů taxislužby jedoucích v koloně. „V případě potřeby budou usměrňovat dopravu tak, aby byla co nejplynulejší a nedošlo ke zhoršení obvyklého každodenního přetížení a omezené průjezdnosti,“ sdělil policejní mluvčí  Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.