Na Znojemském historickém vinobraní záchranáři ošetřili téměř 70 pacientů

foto: ZZS JMK

ZNOJMO – Pro letošní ročník oblíbené, tradičního a hojně navštěvovaného Znojemského historického vinobraní poskytli Jihomoravští záchranáři v rámci zdravotnické asistence jednu posádku lékařskou a dvě záchranářské.

V pátek měli záchranáři na Znojemském historickém vinobraní v péči přes dvě desítky pacientů. Přibližně v polovině případů se jednalo o zranění, například úrazy hlavy či pohmoždění končetin. Dále se postarali o pacienty s alergiemi či po kolapsu. V sobotu ošetřili čtyři desítky osob, u poloviny z nich šlo spíše o drobná poranění: pohmožděniny, odřeniny či lehké popáleniny. Zbytek případů tvořily interní stavy, tedy opět alergie, dále také třeba křeče či bolesti na hrudi. „Část pacientů jsme ošetřili na místě, stav některých z nich však vyžadoval následný transport do zdravotnického zařízení,“ doplnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.