Tour de burčák po vinařských stezkách na kole i pěšky

Krajem vína - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 2022. Zdroj: Moravské vinařské stezky

Znojmo – nenechte si i letos v polovině září ujít oblíbený Tour de burčák. Po vinařských stezkách Znojemska se můžete vydat na kole, či pěšky. Akce potěší širokou veřejnost, na své si přijdou sportovci, ale i rodiny s dětmi.

Připraveny jsou dvě trasy, na kole si vyberete delší, či kratší trasu. Po svých můžete vyrazit i po speciální pěší cestě. Na trase v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů posbíráte razítka do startovního pasu. Po cestě na vás samozřejmě čeká i kvalitní víno od místních vinařů a očekávaný čerstvý znojemský burčák.

Start a cíl bude ve Znojmě v areálu Louckého kláštera, kde si užijete i folklorní program s nabídkou místních specialit včetně burčáku. Nezapomeňte ani na závěrečné losování o hodnotné ceny.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska se koná v sobotu 17. září 2022. Na registrační místo přijďte do areálu Louckého kláštera ve Znojmě mezi 9. a 11. hodinou. Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu zde za 200 Kč, nebo pak na místě za 250 Kč (doporučujeme pro tuto akci využít předprodej, kapacita nejpopulárnější akce Krajem vína může být totiž omezena a je možné, že na místě již nebude možné balíček zakoupit). Děti do 15 let mají vstup zdarma. Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, slosovatelný startovní pas s mapou tras, zajištění doprovodného programu na trasách a v cíli a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Více informací naleznete na webových stránkách Moravské vinařské stezky.