Muž nabízel jinému drogy, když odmítl, ohrožoval ho zbraní

Ilustrační foto

BRNO – Těžkou noc měl muž ze Zábrdovic, kterému jiný nejprve nabízel drogy, když odmítl, vytáhl na něho zbraň. Naštěstí šlo jen o plastovou maketu, přesto pachateli hrozí vězení.

Vyděšený muž v neděli večer žádal o pomoc na lince 156. Vypověděl, že ho pronásleduje muž se zbraní v ruce. Do Přadlácké ulice tak byla vyslána hlídka, která podezřelého do dvou minut našla a zastavila. Při kontrole zjistila, že dotyčný má u sebe injekční stříkačky a maketu revolveru. To poškozený nevěděl, jelikož ve tmě byla k nerozeznání od opravdové. „Ohrožený muž nám řekl, že mu třiadvacetiletý kolemjdoucí nejprve nabízel drogy, když se zastal procházející ženy, na kterou pachatel začal pokřikovat, vytáhl zbraň a jal se ho pronásledovat,“ popisuje případ tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Mladík nepopíral, že zbraní mířil, dodal však, že jde jen o plastovou hračku. Vzhledem ke skutečnostem strážníci případ předali republikové policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.