Z mostecké tramvaje do brněnské šaliny. Sedm řidičů přijelo vypomáhat svým kolegům

Foto: DPMB

BRNO – Sedm tramvajáků z Dopravního podniku Mostu a Litvínova přijelo na čtyři měsíce vypomoci brněnským kolegům a usedne do kabin šalin. V jejich domovině se rekonstruuje tramvajová trať a zaměstnanci dostali neplacené volno, které vykompenzují pracovní smlouvou s brněnským dopravním podnikem.

Tři řidičky a čtyři řidiči přijeli do Brna minulý týden, ubytovali se, vyřídili si dokumenty a prošli školením. Zaučili se na nejrůznějších typech vozů a pronikli do tajů palubních počítačů. Od pondělí již brázdí město. Výpomoc je kvitována na obou stranách, v Brně chybí 25 řidičů, v Mostě kvůli výluce nemohli zaměstnance poslat do práce. „Nemůžeme využít kvalit některých našich řidičů a museli bychom se s nimi dohodnout na jiném pracovním zařazení. Myslím, že nabídka stejné práce jen na jiném místě, může pro zaměstnance znamenat příjemné zpestření i s ohledem na to, že v Mostě jezdí někteří z nich už 29 let po stejné trase Most – Litvínov a zpět,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský. Řidiči budou nasazováni převážně na linku 2, postupem času by mohli řídit i jiné linky a typy vozů. Mostečtí tramvajáci zůstávají i nadále zaměstnanci svého podniku, získali neplacené volno a s brněnským podnikem mají sepsánu novou pracovní smlouvu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.