Okoukal PIN a ukradl seniorce kartu, vybral jí přes 50 tisíc. Poznáváte muže na snímku?

foto: Policie JMK

BRNO – V poslední srpnový den se seniorce v brněnských Bohunicích díky dosud neznámému zloději značně prodražil běžný nákup potravin.

Seniorka platila kartou u pokladny v supermarketu v brněnských Bohunicích. Zřejmě ji při tom sledoval zatím neznámý pachatel, kterému se podařil zaznamenat pin, a také to, kam si seniorka kartu ukládá. U vstupu do obchodu si na ni počkal a nenápadně jí kartu z kapsy vytáhl. Seniorka sice krádež zjistila hned po příjezdu domů a kartu zablokovala. Zloděj však díky tomu, že znal pin, dokázal během pár minut vybrat více než 50 tisíc korun. „Policistům pracujícím na případu se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen muž, při placení odcizenou platební kartou. Pokud jej poznáváte, zavolejte na linku 158. Na závěr ještě připomínáme základní bezpečnostní pravidlo při platbě kartou: Při zadávání pin kódu překryjte klávesnici druhou dlaní, aby bezpečnostní kód nemohl nikdo zaznamenat,“ připomněl policejní mluvčí  David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.