Nedobrzdil na dálnici D1, naboural čtyři auta a ujel. Policie pátrá po automobilu značky Volvo

foto: Policie JMK

BRNO – Dodržování bezpečného rozestupu je velmi důležité především na rychlostních komunikacích. Dálniční policisté řeší dopravní nehodu, která se odehrála v pondělí o půl deváté na 190. kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna.

V pondělí se vlivem dopolední dopravní špičky vytvořila na 190. kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna u Ostopovic kolona, do které postupně přijíždějící řidiči dobržďovali. Ne všem se to však podařilo. Neznámý řidič jedoucí v levém jízdním pruhu nedobrzdil a naboural poslední čtyři osobní vozy stojící v jízdním pruhu před ním. Po kolizi se však dopustil dalších závažných chyb. Místo toho, aby začal nehodu řešit, nabourané vozy objel a z místa zbaběle zmizel. Nepřesvědčil se před tím ani o tom, jestli další účastníci nehody nejsou zranění a nepotřebují poskytnutí první pomoci. „Svědci policistům potvrdili, že by se mělo jednat o osobní vůz značky Volvo. Poznačit si registrační značku však nikdo z nich nestihl. Policisté proto žádají další řidiče a svědky, které musel tento nezodpovědný šofér s vozem nabouraným na přední část míjet, aby se jim ozvali na lince 158,“ vyzval policejní mluvčí David Chaloupka. Pomoci by mohly také záznamy z palubních kamer, na kterých může být vozidlo s řidičem zachyceno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.