Havarované auto na střeše na dálnici D1 u Rohlenky: Na místě nehody přistál vrtulník

foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu ráno uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu u Rohlenky nehoda osobního auta, které skončilo za svodidly na střeše. K místu havárie přiletěl vrtulník záchranářů.

Na dálnici D1 u Rohlenky zasahovali v sobotu dopoledne hasiči u vážné nehody osobního automobilu. Auto z dosud nezjištěných příčin vyjelo mimo dálnici a převrátilo se na střechu. Dva členové posádky byli zraněni. Hasiči jednoho člověka museli vyprostit z vraku auta, ale bez technických prostředků. Záchranáři na místo vyslali několik posádek, včetně vrtulníku. „V péči jsme měli muže, který se zranil těžce. Po ošetření jsme s ním letěli do Fakultní nemocnice Brno na urgentní příjem,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Na místě ošetřili i nezletilou dívku, která utrpěla středně těžká zranění. Po ošetření dívku převezli k další péči do Dětské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují dálniční policisté. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Po dobu zásahu a přistání vrtulníku byla dálnice v jednom směru uzavřená. V 8.18 byl částečně umožněn průjezd místem, v 10.30 byl provoz plně obnoven.