VIDEO: Převaděč prchal od hranic do Strážnice, schoval se v křoví, ale na Big Boye byl krátký

foto: Policie JMK

HODONÍN – policisté na Hodonínsku mají za sebou Několikakilometrové pronásledování ujíždějícího převaděče. Nakonec ho pomohl dopadnout policejní pes Big Boy.

V pátek večer se hlídka policistů poblíž slovenských hranic pokusila zastavit a zkontrolovat automobil se zahraniční registrační značkou. Muž za volantem ale prudce sešlápl plyn a začal zběsile ujíždět s policisty v zádech. Od Sudoměřic přes Petrov řidič zamířil až na Strážnici, přitom jezdil i protisměrem, nic si nedělal ani z dopravního značení. Na tmavé silnici ve směru na Bzenec raději auto pohotově odstavil a začal zběsile utíkat do pole. Ačkoliv se za ním vydal i jeden policista, začal se mu sprintující řidič ve tmě vzdalovat. K rychlému zadržení nepomohl ani varovný výstřel, na řadu tedy přišel psovod se služebním psem Big Boyem. Pátrání po horké stopě ale naštěstí nemělo dlouhého trvání, zanedlouho totiž mohli oba slavit úspěch. Ukrytého převaděče pes pohotově vypátral ležícího ve křoví jen 200 metrů daleko. Ve voze bylo následně nalezeno osm nelegálních migrantů ze Sýrie. „Třicetiletý cizinec je podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Hrozí mu v krajním případě až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jihomoravskými policisty bylo na území jižní Moravy od 1. ledna 2022 do 15. září 2022 zajištěno celkem 6305 cizinců a zadrženo 50 převaděčů. Od letošního 1. do 15. září bylo zajištěno celkem 2931 cizinců a zadrženo 17 převaděčů. Za rok 2021 bylo zajištěno celkem 483 cizinců.