Na Bratislavské se otevřel bytový dům pro samoživitele a mladé rodiny

Foto: Z. Kolařík

BRNO – V těchto dnech byl dokončen a slavnostně předán bytový dům na Bratislavské, který disponuje třiadvaceti jednotkami. Sloužit bude pro mladé rodiny, samoživitele a osoby s postižením.

V domě o sedmi podlažích vznikl nebytový prostor pro drobný prodej, společenská místnost pro setkávání nájemníků a dvacet tři bytů. K nim náleží garáže s parkovou úpravou, která bude sloužit jako odpočinková zóna. Firma zvládla dokončit stavbu s 15,5 miliony nižšími náklady, konečná cena stavby se tedy vyšplhala na 42,5 milionu, předpoklad byl 58 milionů. Cena za metr čtvereční se tak pohybuje na 32 tisících.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V novém domě, který vznikl v proluce na Bratislavské, je 23 bytů o dispozici 1+kk a 2+kk, z toho 16 je určeno jako startovací pro mladé páry, 4 pro osoby s omezenou možností pohybu a 3 pro osamělé rodiče s dětmi. „Nechci, aby byty byly ani chvíli prázdné, proto jsme již minulé pondělí vylosovali budoucí nájemníky, aby se po kolaudaci mohli ihned nastěhovat,“ dodal Jiří Oliva, náměstek pro bydlení.