Údajné napadení ženy v Bystrci čtyřmi Ukrajinci policisté odložili

ilustrační foto

BRNO – Brněnští kriminalisté po pečlivém prověřování odložili případ údajného napadení ženy v Bystrci čtyřmi cizinci. Měli ji prý napadnout, zbít a okrást. Nepodařilo se však zajistit důkazy.

Brněnští kriminalisté pracovali při vyšetřování s více verzemi. Nepodařilo se však zjistit skutečnosti pro zahájení trestního stíhání konkrétních osob ani poznatky k údajným pachatelům. Nepodařilo se ani prokázat, že by oznámení bylo pouze účelové. „Věcí jsme se bohužel začali zabývat až s několikadenním zpožděním, nebyla ze strany oznamovatelky policii nahlášena bezprostředně. Prokázalo se, že poškozená tísňovou linku státní či městské policie nekontaktovala, ač byla záchranáři v tomto směru poučena,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Při ošetření záchranářům prý napadená žena prohlásila, že pachatele zná, potom to vyvracela.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poškozená žena ani osoby podobné pachatelům nebyly zaznamenány na kamerových systémech v okolí. Příslušné stopy nepřineslo ani ohledání místa činu. „Vzhledem k časové prodlevě mezi prověřovanou událostí a oznámením došlo ke zmaření případných stop, které mohly přispět k objasnění věci. Šetřením bylo také ověřeno, že žádný vůz se zapnutou sirénou, kterého se měli pachatelé leknout a následně upustit od dalšího protiprávního jednání, místem v kritickou dobu neprojížděl. Věc kvalifikovaná jako loupež a znásilnění ve stádiu pokusu byla proto odložena,“ doplnil mluvčí.