Volby jsou za dveřmi, na pořádek v Brně dohlédne sto třicet strážníků

Ilustrační foto

BRNO – O nadcházejícím víkendu se konají komunální a senátní volby, což znamená posílené hlídky pro městskou policii. Na veřejný pořád dohlédne sto třicet strážníků.

Ještě než se v pátek otevřou místnosti pro volby, hlídky navážou spojení s předsedy volebních komisí a předají jim přímý telefonický kontakt pro případ neočekávaných událostí. Strážníci se u volebních místností budou pohybovat i po pátečním zapečetění. „V opatření ke každým volbám zúročujeme četné zkušenosti z minulých let, takže strážníci jsou opět velmi dobře připraveni,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

I když jsou volby většinou klidné, v předchozích letech došlo i ke kuriózním případům. Při loňských sněmovních volbách se v Žabovřeskách dvacet minut před 22. hodinou rozezvučel alarm. Strážníci vše prověřili a zjišťovali, jestli se někdo do tamní radnice nevloupal. Vysvětlení ale bylo jednoduché. Jeden ze zaměstnanců si neuvědomil, že probíhají volby a komisi v budově zakódoval. V městské části Brno-střed měl zase školník problém s odchytem holuba, jelikož disponoval pouze smetákem na pavučiny. Na místo tak musela dorazit odchytová služba. K vážnějším komplikacím většinou nedochází, jen párkrát hlídky asistovaly voličům se zdravotními indispozicemi, či epileptikům.