Studenti Masarykovy univerzity se zapojují jako dobrovolníci

zdroj: MU Brno

BRNO – Přes 600 studentů a zaměstnanců Masarykovy univerzity se za pátek přihlásilo na pomoc pro důchodce a zdravotníky. Zapojili se přes databázi Dobrovolníci MU, kterou spustila Masarykova univerzita ve čtvrtek. Budoucí učitelé pohlídají děti zdravotníků, budoucí lékaři pomohou při odběru vzorků a informatici pomohou při likvidaci důsledků hackerského útoku v bohunické nemocnici.

Rektor Martin Bareš oslovil studenty a zaměstnance s výzvou k jednání s rozvahou, odpovědností a solidaritou. „Kvůli zavřeným fakultám se studenti a zaměstnanci snaží využít svůj čas jinak. Budou pomáhat s hlídáním dětí sester a lékařů. Vytvořeny budou skupiny dětí ve věku 7 až 12 let. S dětmi se nebudou učit, zajistí pro ně primárně volnočasové aktivity,“ sdělila tisková mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Dobrovolníci budou pomáhat také seniorům s nákupy.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva vám neunikne.

Po pátečním vážném kybernetickém útoku na systém nemocnice bude zapotřebí reinstalovat veškeré počítače v nemocnici. Studenti Fakulty informatiky, kteří chtějí pomoci nemocnici, se mohou hlásit do databáze muni.cz/go/dobrovolnik a zaškrtnout IT odborná pomoc Fakultní nemocnici Brno. Kromě dobrého pocitu mají slíbené i kredity. Medici z pátých a šestých ročníků jsou součástí týmů speciálních odběrových stanů u Fakultní nemocnice Brno, kde spolu s personálem nemocnice odebírají vzorky od lidí s podezřením na koronavirus.

Od pondělí také funguje v brněnském kampusu hlídání skupinek maximálně 12 dětí pro zaměstnance Fakultní nemocnice Brno. Díky studentům Pedagogické fakulty, kteří se od ranních hodin věnují dětským skupinkám, mohou lékaři a zdravotní sestry být v nemocnici. Děti jsou v učebnách Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Mají zajištěné také obědy.