Zapomněli jste roušku? Nově ji můžete také v novoměstské nemocnici koupit v rouškomatu

Rouškomat najdete v recepci chirurgie novoměstské nemocnice. Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Může se stát, že míříte do některé z ambulancí novoměstské nemocnice a zapomněli jste si doma roušku. A vzhledem k tomu, že je na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví povinné chránit si v areálu nemocnic, lékáren a jiných zdravotnických zařízení ústa i nos, musíte ji někde získat. Abyste se nemuseli vracet domů, pomůže nový rouškomat. Najdete ho v recepci chirurgie novoměstské nemocnice.

“Nabízí jednorázové ústenky, roušky s nanovlákny, rukavice a kapesní dezinfekci. Ústenky jsou balené po dvou kusech, cena za balení je 40 korun, dva kusy roušek s nanovlákny stojí 60 korun,” upřesnila mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková Homolová s tím, že roušky je možné nakoupit také v nemocniční lékárně.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V případě nemocnic se povinná ochrana úst a nosu vztahuje na veškeré chodby a vestibuly budov.  Venkovní prostory  jsou bez omezení. Z mimořádného opatření je výjimka udělena dětem do dvou let a osobám se sníženou rozumovou schopností.  Případné sejmutí ochranných pomůcek se řídí pokynem zdravotníka. “Pacienti, jejich doprovod, případně jiné osoby jsou před vstupem a po odchodu z nemocnice povinni dezinfikovat si ruce,” připomíná na závěr mluvčí.