Dočkají se fotbaloví fanoušci nového stadionu?

HRADEC KRÁLOVÉ – Zhotovení nové fotbalové arény je nejvíce diskutovaným tématem v krajské metropoli. Kdo bude investorem a s jakou částkou se počítá? Fotbalový klub už si bude muset hledat jiné zázemí. Kdy by se mělo začít stavět?

O opravě malšovického stadionu se uvažuje již delší dobu, ale původní dokumentace na přestavbu obsahovala chyby a musela se přepracovat. Město bude investorem projektu a rádo by nový stadion postavilo naráz. Z původního objektu by měla zůstat jen východní tribuna a samozřejmostí jsou také proslulá hradecká „lízátka“. Zastupitelé města se rozhodli o navýšení rozpočtu zakázky a nové místo pro fotbalové fanoušky by tak mělo přijít nejvýše na 740 milionů korun. K financování mají posloužit i dotace, přičemž každý rok lze zažádat o částku 40 milionů korun.

Přestavba by měla trvat rok a půl a práce by měly být zahájeny na jaře příštího roku. Do konce letošního prosince by také mělo být oznámeno jméno firmy, která se do stavění pustí. Nová Malšovická aréna by pak měla pojmout více jak 9 tisíc diváků. „Jsem zvědavý, jak to dopadne. Už to několikrát ztroskotalo. Vždyť je to ostuda,“ stěžuje si hradecký fotbalový fanoušek Jan Bruder.