Jak si policie poradí s hip hopem na letišti?

HRADEC KRÁLOVÉ – Největší festival svého druhu ve východní Evropě je opět tu! Jaké dopravní omezení to bude pro Hradečany znamenat? Podívejte se, jak je policie připravena. Do areálu letiště totiž dorazilo přes dvacet tisíc návštěvníků.

Hip Hop Kemp se vrací – a s ním i tisíce hudebních nadšenců. Co se dopravy týče, s omezením budou muset počítat jak Hradečané, tak i návštěvníci festivalu. Akce se uskuteční od 14. do 18. srpna ve Festivalparku v prostoru letiště v Hradci Králové. Do 15. srpna bude v ulici Jana Černého zákaz zastavení a ulice bude dočasně jednosměrná kvůli bezpečnosti chodců. To se samozřejmě netýká zásobování nebo sanitek. Z centra mohou lidé využít objízdnou trasu, která povede po ulicích Spořilovská, Pouchovská a Piletická. Kdo pojede do Festivalparku autobusem, může využít speciálně zřízenou linku, která ho doveze z nádraží přímo až na letiště.

Nad veřejným pořádkem bude bdít dopravní, pořádková, kriminální i cizinecká policie. Počet hlídek bude v rámci bezpečnosti značně posílen. „I v letošním roce se na konání festivalu společně připravují naši policisté v úzké koordinaci s dalšími subjekty – budeme například intenzivně spolupracovat se svými polskými kolegy, abychom v maximální míře prolomili společně jazykovou bariéru zejména při řešení konkrétních situací,“ uvádí policejní tisková mluvčí Ivana Ježková.

Policisté se zaměří i na obchodní centra, kde v minulosti v době konání Hip Hop kempu docházelo k drobným krádežím. Ojedinělé nejsou ani případy vandalství nebo sprejerství. „Hlídky pohybující se v okolí Festivalparku jsou samozřejmě – stejně jako vždy – připraveny přijmout oznámení o zjištěném protiprávním jednání, nebo jinak v rámci svých kompetencí pomoci,“ dodává mluvčí.