Jak koupit v obchodě kvalitní med. Etikety vám zdaleka neřeknou všechno

Ilustrační foto

Skutečně kvalitní med nám nejen osladí život, ale obohatí ho také o stopové množství cenných látek, které bychom v cukru jen marně hledali. Není ale rozhodně levnou záležitostí, v obchodech za něj nejčastěji zaplatíte 150 až 200 Kč za kilogram. Nicméně ani tato vysoká cena nemusí být zárukou kvality. Proto buďte při jeho nákupu opatrní. Čím se má laik při nákupu medu řídit?

Údaje na etiketě

První pohled zákazníka většinou zaujme cenovka, nicméně u medu by to měla být etiketa. Na ní se musíte dozvědět základní informace, a sice o jaký druh medu se jedná a z jaké země med pochází. Dále pak jeho výrobce, množství medu, datum minimální trvanlivosti a jakým způsobem byl med získán. Poslední informaci není nutné uvádět, pokud se jedná o vytočený, lisovaný nebo vykapávaný med.

Druh medu se dozvíte, zemi původu často ne

V podstatě rozlišujeme dva základní druhy medu: květový (luční) a medovicový (lesní), případně smíšený obsahující oba zmíněné.  Co se týká země původu, nemusíte se nutně dočíst název pouze jediné země. Med totiž může pocházet z více zemí, dokonce i z různých kontinentů. Například u nejmenovaného českého výrobce lučního medu se dozvíte, že med pochází z České republiky, Uruquaye, Argentiny, Chille a Moldavské republiky. (Pro úplnost budiž uvedeno, že se nejedná o pět různých verzí jednoho výrobku, ale jednu jedinou sklenici medu.) Ne vždy ale máte tolik štěstí a dozvíte se země původu takto konkrétně. Dle legislativy totiž bohatě stačí uvést jednu z následujících variant: „směs medů ze zemí EU“, „směs medů ze zemí mimo EU“ nebo směs medů ze zemí EU a ze zemí mimo EU“, takže toho tedy moc nevíte.

Výjimečnost českého medu

Med produkovaný v ČR splňuje mnohem přísnější kritéria, než jaká požaduje česká vyhláška. Dokonce splňuje i přísnější požadavky než jsou stanoveny předpisy EU. S cílem zachovat tuto vysokou kvalitu českého medu vydal Český svaz včelařů v r. 1999 normu jakosti, která zavazuje všechny jeho členy k dodržování přesně definovaných opatření. Mezi ně patří například:

  • zákaz zahřívat med na teplotu vyšší než 50 (nezničí se tak cenné látky) a ne déle než 24 hodin,
  • obsah vody maximálně 18 %,
  • obsah sacharózy maximálně 5 %,
  • obsah hydroxymethylfurfuralu (zkratka HMF) maximálně 20 mg/kg medu (výrazně vyšší hodnoty naznačují, že med byl znehodnocen úpravou při příliš vysoké teplotě nebo je již starý),
  • pochází pouze z území ČR, bez jakékoli příměsi jiného medu.

Pouze med, který splní všechny požadavky svazové normy, může hrdě nést označení ČESKÝ MED jakožto symbol kvality.

Med a antibiotika

Včelaři nemají povoleno léčit nemocné včely antibiotiky, takže antibiotika se správně nemohou nacházet ani v medu. Med obsahovat antibiotika vyloženě nesmí, což platí nejen podle české legislativy, ale také podle směrnic EU. Možná si ještě pamatujete velkou kauzu z r. 2015, kdy byla v medu odhalena přítomnost antibiotik. Podobný problém sice zjišťuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce každoročně, avšak zpravidla u medu z dovozu. Tehdy se však jednalo o jednoho z hlavních hráčů na českém medovém trhu.

Med z dovozu

Zahraniční med nás může mile překvapit svou cizokrajnou vůní, chutí i dobrou kvalitou. To bude ovšem platit zejména, pokud ho koupíme přímo v cizině u konkrétního včelaře nebo třeba ve specializovaném obchodě. Pokud se však necháme zlákat nízkou cenou medu s téměř nic neříkajícím označením země původu, je docela pravděpodobné, že kupujeme jen předražené sladidlo.

Bude-li se jednat o med z tropických oblastí (což by mělo být na obalu uvedeno), pak tento med má oficiálně povolen 2 x vyšší množství výše zmíněné látky HMF, což znamená, že byl skoro uvařen nebo je staršího data. Vysoký podíl HMF u tropických medů je povolen proto, aby k nám mohly být vůbec dováženy. Musí totiž k nám z tropů absolvovat dlouhou cestu za vysokých teplot. Zpět k antibiotikům. Ta jsou zakázána u nás a v EU, nicméně v dalších zemích zakázána být nemusí, takže je nebezpečí, že na ně v těchto medech narazíme.

Podpořte české včelaře

Včely jsou nezastupitelné při opilování rostlin a stromů, bez čehož pak nelze očekávat dobrou úrodu. Pokud chcete koupit kvalitní med a zároveň podpořit naše včelaře, dávejte raději  přednost českému medu před medy importovanými. Nicméně i u českých medů platí ono známé “důvěřuj, ale prověřuj”.