Cyklista nepřežil srážku s vlakem

Ilustrační fotografie

HRADECKO – K vážné dopravní nehodě cyklisty došlo tuto středu v odpoledních hodinách, a to zřejmě tím, že nerespektoval zabezpečovací zařízení železničního přejezdu.

K tragédii došlo krátce před třetí hodinou odpolední, na železničním přejezdu v Kydlinovské ulici v Hradci Králové. Vlak s dvaceti cestujícími stačil zastavit zhruba 100 metrů před přejezdem, ale srážce s osobou jedoucí na kole již nebylo možné zabránit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zasahující profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové pomohli se zajištěním místa události a postarali se o evakuaci pasažérů .”Velitel zásahu  pro cestující povolal evakuační autobus, který je zavezl na nádraží. Místo nehody bylo následně předáno drážní jednotce SŽ a policistům,” říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

„Kriminalisté prvotním šetřením zjistili, že ke srážce cyklisty a osobního vlaku došlo zřejmě tím způsobem, že cyklista nerespektoval světelné výstražné zařízení železničního přejezdu a sklopené závory, které objel a vjel na trať v době, kdy z pravé strany přijížděl osobní vlak“ říká policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová.

Osoba na kole se střela s přední částí vlaku, utrpěla přitom závažná zranění, kterým na místě podlehla. Nikdo z cestujících ve vlaku nevyl zraněn.